Wieczór Uwielbienia - styczeń 2022

Już za kilka godzin ważne wydarzenie ewangelizacyjne naszej wspólnoty. Gorąco zapraszamy!

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Przed nami ważny tydzień w życiu wspólnoty. Całym sercem włączamy się w modlitwę całego Kościoła o jedność. W tym roku, tydzień ten przypada w dniach 18-25 stycznia.

Pamiętamy, że jedną z kluczowych wartości naszej wspólnoty jest ekumenizm. Wdzięczni jesteśmy Bogu za starania o jedność chrześcijan podejmowane przez Kościół. Również do naszego serca Duch Święty przynosi wołanie Ojca: „Ciało mojego Syna jest rozdarte!” i przynagla nas do miłości wszystkich chrześcijan, modlitwy i działań, które będą znakiem, że w Ciele Chrystusa tworzymy jedno.

Dziękujemy Panu za wszystkich Braci i Siostry z innych Kościołów, z którymi przez wiele lat tworzyliśmy wspólne dzieła. Szczególnie módlmy się za przyjaciół z platformy Szukając Boga, którzy niejednokrotnie wspierali nas w tych dziełach.

Każdego dnia Amalia poprowadzi nas w tej modlitwie króciutkim słowem. 

Post wspólnoty-2022

 Dzisiejsza niedziela, to niedziela Chrztu Pańskiego. To dzień, w którym Jan ogłasza ludowi: „Ja was chrzczę w wodzie, abyście się opamiętali. Za mną zaś idzie mocniejszy ode mnie. Nie jestem godny podać Mu sandałów. On was będzie chrzcił Duchem Świętym i ogniem.” (Mt 3:11). To dzień, w którym Jezus wypełnił wszystko co sprawiedliwe. (Mt 3:15). To dzień, w którym na Jezusa zstąpił Duch Boży i w którym usłyszał głos z nieba: „Tyś jest Mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. (Mt 3:17). To dzień, po którym Duch zaprowadził Jezusa na pustynię, gdzie pościł i był poddany przez diabła próbie. (Mt 4:1)

Dziś jest dzień, po którym Duch Święty wyprowadzi i nas, Oblubienicę Pana, na pustynię, aby pościć i poddać próbie. To oczywiście nie oznacza, że organizujemy wspólnotowy wyjazd na Saharę. Pustynia nigdy nie była miejscem wygodnym do życia i nigdy nie będzie strefą komfortu. To miejsce twoich i moich zmagań z własnym wielkim JA. Zmagań z wielkim JA innej osoby, czasami tej najbliższej. Pustynia, na którą wyprowadzi nas Duch Boży to nasz dom, twoje i moje miejsce pracy, środowisko, w którym żyjesz na co dzień.

Po co te wszystkie trudności, gdy można łatwiej, szybciej i prościej?

Popatrz na Jezusa. W Ewangelii czytamy, że „gdy Jezus pełen Ducha Świętego wrócił znad Jordanu, Duch wodził Go po pustyni, przez czterdzieści dni, a diabeł poddawał próbie.” (Łk 4:1-2). Potem czytamy, że zakończeniu postu „Jezus zaś wrócił w mocy Ducha Świętego do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy.” Łk 4:14.

Co więc takiego stało się w życiu Jezusa w tym czasie? Otóż przed postem był pełen Ducha Świętego, zaś po jego zakończeniu wrócił w mocy Ducha Świętego. Jest różnica?!

To dlatego, Jezus żyjąc w mocy Ducha Świętego nigdy nie wycofał się ze swojej misji, nawet w obliczu największej opozycji, wobec tego co głosił i robił, nawet w obliczu zagrożenia życia.

My podobnie jak Jezus, jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, poprzez chrzest, bierzmowanie, chrzest w Duchu Świętym. I dobrze nam tak jest. W tym miejscu jednak wielu zatrzymało się w swoim życiu.

Tymczasem Pan pokazał nam, jaki ma być następny krok, mój i twój. To droga na pustynię. I nie wydarzy się to tak jak Filipowi, którego Duch porwał tak, że znalazł się w Azocie. (Dz 8:39-40). Duch Święty chce cię wyprowadzić na pustynię, ale czeka na twoje TAK! Ufam, że w twoim sercu jest na to zgoda. Że brzmi w nim głośne, wyraźne i osobiste TAK, na tę Jego inicjatywę. On wie, że tego potrzebujemy. My zaś nie zawsze.

Nasze TAK nie oznacza oczywiście, że nie ma w nas obaw, czy damy radę, chociaż to tylko 6 dni postu. Tu znów popatrzmy na Jezusa, jak On sobie poradził.

Czytamy, że Jezus w tych dniach nic nie jadł. My, z uwagi na różne skomplikowane sytuacje życiowe, zdrowotne – tabletki przed, tabletki w czasie, tabletki po jedzeniu, itd., nie definiujemy w tym roku tego, jak powinien wyglądać nasz post wspólnoty. Musisz zrobić to sam, a ja wierzę, że Duch Święty każdego z nas w tym wesprze.

Widzimy też Jezusa, który był kuszony w sposób, który św. Jan tak ujął: „pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia” 1J 2:16. Od tysięcy lat zawsze to samo, tylko dla każdego w innym opakowaniu. Teraz kolej na ciebie i na mnie.

Wiemy, co będzie się w nas działo, gdy zrezygnujemy z niektórych przyzwyczajeń i przyjemności, np. nie wypijemy ulubionej kawy, nie obejrzymy kolejnego odcinka serialu, nie wysłuchamy wiadomości, nie zjemy ciastka lub cukierka, kiedy czyjeś JA okaże się większe od mojego, kiedy nadarzy się okazja, by zrezygnować z jakiejś „okazji”. Ale pamiętaj, Duch Święty nie wyprowadza nikogo na pustynię, by go na niej zostawić i by przyglądać się z daleka jak sobie radzi.

On jest w nas. Jesteś napełniony Duchem Świętym. Dlatego w każdym starciu ze swoim lub czyimś JA, On cię wesprze. Jezus w każdym takim starciu zwyciężał poprzez Słowo. Podobnie Tobie, Duch Święty przypomni, objawi ci odpowiednie Słowo, abyś doświadczył mocy Bożego Słowa w swoim życiu. Dlatego przylgnij mocno do Słowa, którym jest przecież JEZUS. Czytaj Go, słuchaj, co ma ci do powiedzenia, rozmawiaj z Nim. Nie odpuszczaj.

A gdy będziesz z Nim rozmawiać, powiedz Mu o naszych wspólnych pragnieniach: by dał nam jako swojej Oblubienicy, łaskę skutecznej, królewskiej ewangelizacji, a przez nią pomnożenie we wspólnocie, by w każdym z nas płonęła pasja dla Niego i aby nasza jedność i miłość wzajemna były znakiem dla świata, że On jest z nami.

A gdy każdy z nas, jako wspólnota, powróci już z pustyni z doświadczeniem mocy i skuteczności Słowa, w mocy Ducha Świętego, wtedy będzie się działo. A wieść o tym rozejdzie się po całej okolicy. (Łk 4:14)

A więc Bracie i Siostro, w drogę!

Spotkania i wydarzenia - styczeń 2022

Dla jednych to takie proste. Kładziesz się spać we wspomnienie św. Sylwestra, a wstajesz rano w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki! Dla innych fajny wieczór w gronie rodziny czy przyjaciół. Tak czy inaczej mamy nowy rok. Nowe szanse, nowe nadzieje. Nowe okazje, aby znaleźć się bliżej Pana, nowe okazje aby poszerzyć granice Bożego Królestwa, aby zaludniać niebo! W tym właśnie mają nam pomóc wydarzenia przeżywane wspólnie! Poniżej pierwsza wersja Kalendarza Wspólnoty. Zarezerwujmy sobie czs aby przeżyć je wspólnie!

 

50/2021

Zakochani czasu ani spotkań nie liczą!

A tymczasem tak się zdarzyło, że przed nami 50-te w tym roku spotkanie Wspólnoty na uwielbianiu naszego Pana, Oblubieńca.Zgotujmy więc naszemu Panu gorące uwielbienie! On jest tego godzien!

W jednej z kolęd śpiewamy: "Rzućmy budy, warty stada, niechaj nimi Pan Bóg włada. A my do Betlejem!"

Bracia i Siostry! Przyjaciele, Znajomi i Nieznajomi! Każdy z Was jest szczególnie zaproszony na to spotkanie.

Nie wiem co jest Twoją budą, wartą czy stadem, ale powierz to Bogu i przyjdź! 

Urodziny Jezusa Chrystusa

Wieczór uwielbienia - grudzień 2021

Zapraszamy wszystkich na ostatni w tym roku Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. Informacje na plakacie.

Warsztaty Kościół Świadomy Celu

Dzielimy się z Wami ogromną radością! Wróciliśmy z Ogólnopolskich Warsztatów "Kościół Świadomy Celu". Odbywał się on w ośrodku rekolekcyjnym Porszewicach". Warsztaty pod patronatem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, prowadził o Krzysztof Czerwionka oraz Mateusz Gromek ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. W warsztatach tych uczestniczyli z naszej wspólnoty Ania, Weronika, Ewa i Norbert. 

Warsztaty zapaliły i zmotywowały nas do pracy nad przebudową życia wspólnoty. Od dłuższego czasu pytaliśmy Boga, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie w jaki sposób dalej prowadzić wspólnotę. Wszyscy odczuwaliśmy że zmalała dynamika naszego wspólnego życia, naszych spotkań, rozproszyliśmy się.  Niektórzy z nas ugrzęźli w obowiązkach i wręcz niemożliwością jest, aby obecnie aktywnie uczestniczyć w życiu wspólnoty. Cotygodniowe spotkania modlitewne w czwartki o godzinie 19:00 również stanowią barierę, szczególnie dla tych spośród nas wychowujących dzieci.

Odkryliśmy, wezwanie Boga do tego, aby w obecnym czasie przebudować strukturę naszych spotkań. Do tej pory głównym spotkaniem całej wspólnoty były i jeszcze są nadal czwartkowe spotkania modlitewne,  a oprócz tego odbywają się spotkania w małych grupach. Jesteśmy więc wspólnotą, w której są małe grupy. Wezwani zaś jesteśmy do tego aby stać się wspólnotą złożoną z małych grup. To oznacza, że   zasadnicze życie wspólnoty ma miejsce w małych grupach, zaś wszyscy razem stajemy na modlitwie i świętowaniu raz w miesiącu i to w takim dniu i o takiej porze, która nie będzie barierą dla nikogo.

Otrzymaliśmy jeszcze wiele innych inspiracji i narzędzi do pracy, które pomogą nam w odbudowie dynamiki życia Wspólnoty.

Prośmy Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela o prowadzenie naszej Wspólnoty i o nowy ogień do życia jak uczniowie.

Więcej o warsztatach, które się odbyły można przeczytać tutaj: https://nowaewangelizacja.org/warsztat-kosciol-swiadomy-celu-porszewicach/