Rekolekcje zimowe JEZUS ŻYJE

Witajcie. Ruszyły zapisy na zimowe rekolekcje JEZUS ŻYJE. Termin rekolekcji to weekend 8-10 lutego 2019.
Więcej informacji nt poziomów tematycznych oraz formularz zapisów znajdziecie na stronie www rekolekcji, pod adresem: www.rekolekcje-jezuszyje.pl


Poziomy:
Dla liderów i animatorów – Kocham Kościół
Dla członków wspólnot – Uwielbienie stylem życia
Kurs Nowe Życie – poziom ewangelizacyjny
Dzieci 7-12
Przedszkole 4-6
Młodzież 13-18

Koszt od osoby to 145zł - 200zł w zależności od standardu pokoju.

Gorąco zapraszam do udziału!

Norbert <><

 

 

Świętowanie wspólnoty

Kolejne spotkanie Wspólnoty dopiero w nowym roku...

... już w sobotę 5 stycznia będziemy przeżywać we wspólnocie Świętowanie Dnia Pańskiego! Spotkajmy się wszyscy razem na świętowaniu w naszej sali spotkań w Domu Katechetycznym o godzinie 17.00. Tym spotkaniem na świętowaniu rozpoczniemy nowy czas formacji w małych grupach i nie tylko!

Świętowanie to uroczysty czas celebracji Dnia Pańskiego a także wspólnej zabawy no i spora garść informacji z życia Wspólnoty. Będzie to też okazja na świeże spojrzenie na wizję Wspólnoty.

Zawalczmy o ten czas i pomóżmy sobie nawzajem tak, aby nikogo w tym czasie nie zabrakło. Jeśli ktoś może przyjść z mężem lub żoną, która nie uczestniczy w życiu wspólnoty - serdecznie zapraszamy! - ze względów logistycznych jednak prosimy o wcześniejszą informację.

W sprawach związanych z przygotowaniem tego wieczoru będziemy się jeszcze wzajemnie kontaktować.

Jak wiecie, część osób odpowiedzialnych przeżyje najbliższy weekend w Domu Pielgrzyma w Czernej na modlitwie i rozeznawaniu drogi dla Wspólnoty. Prosimy o duchowe wsparcie w tym czasie.

Pozdrawiam i błogosławię - Norbert <><

Wspólnota na finiszu roku 2018

W niezłym tempie zbliża się koniec roku kalendarzowego. Dla tych co pracują zawodowo - perspektywa ładnych kilku wolnych dni. Większość tego na czym zaczynamy koncentrować się w tym czasie to uroczystość Bożego Narodzenia. Mamy łaskę przeżywania kolejnych narodzin Jezusa na ziemi!

W tym czasie tempo naszego życia wspólnotowego niewiele zwalnia. W poniedziałek kończymy jesienną edycję kursu Alpha.

Przed nami kilka ważnych spotkań, na które chcę bardzo gorąco zaprosić.

  1. Już w czwartek 13 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy naszej parafii - Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżycia tego czasu. Ale UWAGA: ubierzmy się ciepło!
  2. Tuż przed świętami, 20 grudnia o godzinie 19.00 - czas uwielbienia w naszej sali spotkań w Domu Katechetycznym. Równolegle w bibliotece będzie dla dzieci kolejne spotkanie z Tomkiem, bohaterem książki Ursuli Marc "Znowu u zbójców." Na koniec wieczoru - czas łamania się opłatkiem.
  3. Już w nowym roku, w sobotę 5 stycznia, o godzinie 17.00, również w naszej sali spotkań, niezwykły czas świętowania dla całej wspólnoty - Świętowanie Dnia Pańskiego!

Przed Sylwestrem, grono odpowiedzialnych we wspólnocie udaje się na weekend do Czernej k. Krakowa. Chcemy tam przeżyć czas na modlitwie i rozeznawaniu woli Bożej dla naszej wspólnoty, oraz zaplanować czas formacji w małych grupach.

Bóg jest dobry!

Nieraz powtarzamy słowa BÓG JEST DOBRY! Przed nami kolejny wieczór, kiedy będziemy mogli nie tylko razem to wyznawać, ale także osobiście to doświadczać!

Serdecznie zapraszamy!

Jest moc w Imieniu JEZUS

Jest moc w Imieniu JEZUS!

Dobrze się składa, że w Gościu Niedzielnym na ten tydzień podniesiony jest temat mocy imienia Jezus. W wielu aspektach naszego życia. Również uzdrowienia. Każdy kto choć raz przeczytał Ewangelię św. Jana z pewnością zauważył, że to sam Jezus wielokrotnie zachęcał do tego byśmy w różnych potrzebach prosili o pomoc Ojca w imię Jego (tj. Jezusa). Jakby tego było mało, to w Ewangelii św. Jana 14, 14 mówi: "O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." O cokolwiek!. Co ty na to?...

 

Pierwszy po wakacyjnej przerwie Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie chcemy przeżyć jak najbliżej osoby Jezusa Chrystusa doświadczając mocy Jego świętego imienia. Przeżyjmy ten czas wspólnie!

 

 

Znowu u zbójców?

Po wakacyjnej przerwie kontynuujemy nasze interakcyjne spotkania dla dzieci, na które serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!

Kiedy? 6 września 2018, godz. 19:00

Gdzie: Pyskowice, Dom Katechetyczny par. Nawrócenia św. Pawła.

Czytaj więcej

Jesienna edycja ALPHA

Zapraszamy wszystkich na kurs ALPHA organizowany przez naszą wspólnotę!

Kiedy? Pierwsze spotkanie w poniedziałek 1 października 2018, o godzinie 19.00. Czas trwania spotkania od 19.00 - 21.00.

Gdzie? Dom Katechetyczny parafii Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach, ul Wieczorka 3.

Zapisz się na kurs Alpha -  TUTAJ!     lub zadzwoń: 781 323 258. Możesz także napisać email na adres: kontakt@oblubienicapana.pl. Podaj swoje imię i nazwisko, wiek oraz numer telefonu lub sposób w jaki można się skontaktować.

Czym jest Alpha?
Alpha to cykl spotkań w trakcie których swobodnie odkrywany podstawy wiary chrześcijańskiej.

Dla kogo?
Alpha jest dla wszystkich zainteresowanych. Wykłady zachęcają do dyskusji i odkrywania wiary w przyjaznej, otwartej i swobodnej atmosferze. Możesz zadać każde pytanie i włączyć się do dyskusji na tyle, na ile chcesz.

Jak przebiega?
Alpha to jedenaście sesji z wyjazdem na dzień lub weekend w połowie kursu. Każde spotkanie obejmuje wspólny posiłek, wykład i dyskusję na zakończenie, podczas której możesz podzielić się swymi przemyśleniami - żadnych nacisków, żadnej kontroli.

O czym są wykłady?

1.   Kim jest Jezus?
2.   Dlaczego Jezus umarł?
3.   Na czym opiera się nasza wiara?
4.   Dlaczego i jak się modlić?
5.   Dlaczego i jak czytać Biblię?
6.   W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
7.   Jak przeciwstawiać się złu?
8.   Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
9.   Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
10.  A co z Kościołem?

Ile kosztuje?
Nie pobieramy opłaty za uczestnictwo. Można jednak złożyć dobrowolny datek, na pokrycie kosztów posiłku.

 

Letnie uwielbienie

Uwielbienie - gorętsze od tegorocznego lata!   Zapraszamy!

Czwartek, 19:00 - Pyskowice, par. Nawrócenia św. Pawła.