Ostatni przed wakacjami Wieczór Uwielbienia

Zapraszamy na ostatni przedwakacyjny Wieczór Uwielbienia!

PIĘĆDZIESIĄTNICA 2021

 Przed nami szczególny czas Kościoła - Pięćdziesiątnica 2021!

Obecnie, każdego dnia rano o godzinie 6:00, trwamy poprzez ZOOM

na 15 minutowej modlitwie Nowenny przed Pięćdziesiątnicą.

Dołącz i Ty! Link do spotkania:

 https://us02web.zoom.us/j/88327266078?pwd=VzNZMEt0RTVNU25MYVJPZmxVSktiQT09

Przeżyjmy też wspólnie wigilijny czas czuwania!

Kod Świętego Pawła - seminarium dla każdego

Przed nami długo oczekiwany czas odkrywania tajemnic i skarbów Bożego Królestwa pod nazwą "Kod Świętego Pawła".

 Pierwsze spotkanie już w poniedziałek,10 maja, o godzinie 19:00 w kościele par. Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach.

Może niektórzy jeszcze pamiętają, jak znaczna część świata ekscytowała się "Kodem Leonarda da Vinci", który okazał się fake newsem, jak na światowe hity przystało. 

Tymczasem "Kod Świętego Pawła" przez wieki pozostaje prawdziwy, czekając na odkrycie przez każdego człowieka. 

O co chodzi z tym Kodem? Okazuje się, że choć Kościół istnieje już prawie 2000 lat, to wciąż dla wielu skarby Królestwa pozostają nie odkryte a wokół jego tajemnic narosło sporo legend. Nadszedł więc czas dla naszego pokolenia, aby zmierzyć się Kodem, rozpracować go i wziąć w posiadanie Królestwo wraz jego skarbami. Królestwo, skarby, tajemnice, to brzmi dość bajkowo, a tymczasem jest to rzeczywistość co najmniej tak realna jak otaczający nas świat. "Nie za wymyślonymi mitami postępowaliśmy, gdy daliśmy wam poznać moc..." zapewniają nas ci, którzy przeniknęli tę rzeczywistość.

A więc, nie daj się powstrzymać i zostań dziedzicem Królestwa!

Do zobaczenia w poniedziałek.

 

WIECZÓR UWIELBIENIA kwiecień 2021

Chrystus zmartwychwstał! On żyje! To Jemu dana została wszelka władza i moc!

Zbierzmy się u Jego tronu, aby Go uwielbiać i przyjąć wsparcie do swego życia.

Chrystus zmartwychwstał!

Przeżywamy czas świętowania najważniejszych wydarzeń w historii wszechświata: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

"Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych co pomarli.     I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni." 1Kor15,20;22

Życzymy Wam głębokiego przeżycia tego czasu i doświadczania w swoim życiu mocy i miłości zmartwychwstałego Pana.

Wieczór Uwielbienia LUTY 2021

Już w czwartek, 18 lutego Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie!

Ubierajcie się ciepło, i przybywajcie z rozpalonym sercem! Wtedy będzie gorąco!

Boże Narodzenie 2020

Cicha noc, święta noc...


 

Akcja zachęty

Za nami dni modlitw za prześladowany Kościół. W Kościele Katolickim, jak co roku, w drugą niedzielę listopada, obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu wiele inicjatyw o charakterze modlitewnym i charytatywnym podejmowanych było przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Z kolei 15 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Modlitw za Prześladowany Kościół. W tym dniu dwie organizacje: Open Doors oraz Głos Prześladowanych Chrześcijan, prowadzą wiele spotkań modlitewnych połączonych z prelekcjami związanych z życiem prześladowanych chrześcijan.

Od kilku lat jako wspólnota organizowaliśmy w tym czasie w naszej parafii spotkania modlitewne, na które zapraszaliśmy gości z podanych wyżej organizacji. Była to też okazja do włączenia się w akcję pisania listów do prześladowanych.

W tym roku, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, przeżywaliśmy online czas ekumenicznej modlitwy za prześladowanych chrześcijan, zorganizowany przez Fundację Inicjatywa Missio w Gliwicach. Modlitwa ta nadal dostępna jest na YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=x5Mq8bB2iC4&feature=youtu.be

Nie chcemy jednak rezygnować z akcji pisania kartek do prześladowanych chrześcijan! Open Doors przygotowała materiały informacyjne na temat trzech osób, do których można taką kartkę napisać. są to: Francoise i Georginie z Demokratycznej Republiki Konga, oraz Rikiya z Nigerii.

Materiały informacyjne oraz informacje jak napisać kartkę wraz z praktycznym "pomocnikiem" znajdziesz tutaj: Francoise, Georginie, Rikiya. Uwaga! Akcja pisania kartek do tych osób kończy się 30 listopada. Kartki trzeba więc wysłać odpowiednio wcześniej! Jeżeli napiszesz kartki możesz wysłać je indywidualnie na adres Open Doors lub przekazać do Weroniki lub Norberta do dnia 25 listopada, a my wyślemy je w zbiorczej kopercie.

Zaproponuj swoim znajomym włączenie się do tej akcji!