Akcja zachęty

Za nami dni modlitw za prześladowany Kościół. W Kościele Katolickim, jak co roku, w drugą niedzielę listopada, obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu wiele inicjatyw o charakterze modlitewnym i charytatywnym podejmowanych było przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Z kolei 15 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Modlitw za Prześladowany Kościół. W tym dniu dwie organizacje: Open Doors oraz Głos Prześladowanych Chrześcijan, prowadzą wiele spotkań modlitewnych połączonych z prelekcjami związanych z życiem prześladowanych chrześcijan.

Od kilku lat jako wspólnota organizowaliśmy w tym czasie w naszej parafii spotkania modlitewne, na które zapraszaliśmy gości z podanych wyżej organizacji. Była to też okazja do włączenia się w akcję pisania listów do prześladowanych.

W tym roku, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, przeżywaliśmy online czas ekumenicznej modlitwy za prześladowanych chrześcijan, zorganizowany przez Fundację Inicjatywa Missio w Gliwicach. Modlitwa ta nadal dostępna jest na YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=x5Mq8bB2iC4&feature=youtu.be

Nie chcemy jednak rezygnować z akcji pisania kartek do prześladowanych chrześcijan! Open Doors przygotowała materiały informacyjne na temat trzech osób, do których można taką kartkę napisać. są to: Francoise i Georginie z Demokratycznej Republiki Konga, oraz Rikiya z Nigerii.

Materiały informacyjne oraz informacje jak napisać kartkę wraz z praktycznym "pomocnikiem" znajdziesz tutaj: Francoise, Georginie, Rikiya. Uwaga! Akcja pisania kartek do tych osób kończy się 30 listopada. Kartki trzeba więc wysłać odpowiednio wcześniej! Jeżeli napiszesz kartki możesz wysłać je indywidualnie na adres Open Doors lub przekazać do Weroniki lub Norberta do dnia 25 listopada, a my wyślemy je w zbiorczej kopercie.

Zaproponuj swoim znajomym włączenie się do tej akcji!