Warsztaty Kościół Świadomy Celu

Dzielimy się z Wami ogromną radością! Wróciliśmy z Ogólnopolskich Warsztatów "Kościół Świadomy Celu". Odbywał się on w ośrodku rekolekcyjnym Porszewicach". Warsztaty pod patronatem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, prowadził o Krzysztof Czerwionka oraz Mateusz Gromek ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. W warsztatach tych uczestniczyli z naszej wspólnoty Ania, Weronika, Ewa i Norbert. 

Warsztaty zapaliły i zmotywowały nas do pracy nad przebudową życia wspólnoty. Od dłuższego czasu pytaliśmy Boga, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie w jaki sposób dalej prowadzić wspólnotę. Wszyscy odczuwaliśmy że zmalała dynamika naszego wspólnego życia, naszych spotkań, rozproszyliśmy się.  Niektórzy z nas ugrzęźli w obowiązkach i wręcz niemożliwością jest, aby obecnie aktywnie uczestniczyć w życiu wspólnoty. Cotygodniowe spotkania modlitewne w czwartki o godzinie 19:00 również stanowią barierę, szczególnie dla tych spośród nas wychowujących dzieci.

Odkryliśmy, wezwanie Boga do tego, aby w obecnym czasie przebudować strukturę naszych spotkań. Do tej pory głównym spotkaniem całej wspólnoty były i jeszcze są nadal czwartkowe spotkania modlitewne,  a oprócz tego odbywają się spotkania w małych grupach. Jesteśmy więc wspólnotą, w której są małe grupy. Wezwani zaś jesteśmy do tego aby stać się wspólnotą złożoną z małych grup. To oznacza, że   zasadnicze życie wspólnoty ma miejsce w małych grupach, zaś wszyscy razem stajemy na modlitwie i świętowaniu raz w miesiącu i to w takim dniu i o takiej porze, która nie będzie barierą dla nikogo.

Otrzymaliśmy jeszcze wiele innych inspiracji i narzędzi do pracy, które pomogą nam w odbudowie dynamiki życia Wspólnoty.

Prośmy Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela o prowadzenie naszej Wspólnoty i o nowy ogień do życia jak uczniowie.

Więcej o warsztatach, które się odbyły można przeczytać tutaj: https://nowaewangelizacja.org/warsztat-kosciol-swiadomy-celu-porszewicach/